U26:Miks reality showdes pole geisuhteid?

Miks eesti reality-showdes pole geisuhteid?

Toimetaja: Marek-Lars Kruusen
Viimastel aastatel on Eesti telekanalid hakanud näitama uuesti selliseid saate formaate, mida nimetatakse „reality-showdeks“. Näiteks 2019. aasta sügisel ilmus esimene „Rannamaja“ hooaeg, mille teine hooaeg ilmus 2020. aasta sügisel. Saade keskendus mere äärses majas elavatele noortele, kes tulid sinna elama umbes paariks nädalaks, et leida omale uusi kaaslasi.
2021. aasta sügisel ilmus lausa kaks erinevat reality-showd, üks TV3-s nimega „Poissmeeste pidu“ ja teine, Kanal 2-s nimega „Armastuse malev“. Saadete põhiformaadid on suhteliselt sarnased nende mõlema eelkäija „Rannamajaga“: noored otsivad omale kaaslasi. „Armastuse malevas“ kohtuvad noored üksteisega ühes kaunis maakodus, mida on vaja remontida. Saate auhinnaks pandi välja 10 tuhande eurone võit. „Poissmeeste peos“ kohtuvad noored Viimsi spa hotelli 16+ rajoonis, et üksteisega tutvuda ja pidu panna. Peale õhtust koosviibimist tuli teha otsus järgmise päeva hommikul, et kas hotellist lahkuda valitud kaaslasega või mitte.
Seni ekraniseerunud reality-showd eesti teleekraanidel keskenduvad noortele, kes otsivad endale elu armastust. Tegemist on suhete sarjaga, milles on draamat, omajagu traagikat ja loomulikult ohtralt läbu-komöödiat. Kuid kõige selle ilu või valu juures on üks suur puudus. Tegemist on selliste noorte tutvumise saadetega, milles on esindatud ainult heteroseksuaalsed suhted.
Kui kaasaegsetes reality-showdes on esindatud ainult heteroseksuaalseid suhteid, siis on tegemist diskrimineerimisega. Heteroseksuaalse kultuuri/ühiskonna domineerimine peaks jääma ajalukku. Reality-showdes peaks peale meeste ja naiste suhteid olema esindatud ka gei või lesbi suhted. Miks ei ole eesti teleekraanidel esindatud ka LGBT-kogukonda kuuluvaid inimesi?
Foto allikas: TV3
Märksõnad: reality show, hooaeg, telesari, LGBT-kogukond.

© 2021 UNIVISIOON Käesolev veebileht on Maailmataju ametlik uudiste veebisait.